Klub Seniora "Kwiat Jesieni"

Klub Seniora „Kwiat jesieni” powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury w Szreńsku w lipcu 2010r. w ramach realizacji projektu PPWOW. Głównym celem tego projektu było zagospodarowanie czasu wolnego osobom w wieku emerytalnym i ich integracja. Uczestnicy mieli zorganizowaną imprezę integracyjną, szkolenie komputerowe oraz 3 wyjazdy turystyczno-krajoznawcze:

- gospodarstwo agroturystyczne w Bieżanach,

- Warszawa - zwiedzanie Zamku Królewskiego i Starego Miasta oraz  występ kabaretowy

Grzegorza  Halamy w teatrze Bajka;

-3 dniowy wyjazd nad morze-  Trójmiasto, Krynica Morska.

Po zakończeniu projektu członkowie Klubu wybrali swoje władze i opracowali statut organizacji. Działają samodzielnie, korzystają z pomieszczeń GOK i z nim współpracują.

Corocznie Klub organizuje wycieczki turystyczno-krajoznawcze na terenie Polski a także za granicą.

Współorganizują z GOK imprezy kulturale, np. Noc Świętojańska, Święto Pieczonego Ziemniaka.  Są organizatorami Wieczornic z okazji Święta 11 Listopada a także Balu Karnawawłowego.

Zarząd Klubu Seniora:

P. Teresa Sobolewska, P. Jadwiga Pakaszewska, P. Maria Kania, P. Alina Dzierżanowska.

Stałe spotkania członków Klubu: w każdą środę o godź. 1800

Osoby zainteresowane wstąpieniem do Klubu -  mile widziane.