W dniu 20 maja 2016r. gościliśmy Pana Wiesława Drabika- autora ponad stu bajeczek dla dzieci. W spotkaniu udział wzięło około 50 dzieci (uczniowie klas II i III z Zespołu Placówek Oświatowych w Szreńsku). Podczas spotkania dzieci w skupieniu słuchały o tym, jak powstaje książka - od pomysłu do jej wydruku. Zabawne fragmenty bajek czytane przez autora wzbudzały wiele entuzjazmu i radości wśród uczestników, a odgadywane i dopowiadane przez nie głośno rymy, odgadywanie zagadek - nagradzane były naklejkami i zakładkami.

"Dodatkową" nagrodą były na bieżąco układane przez Pana Drabika rymowanki na temat imienia nagradzanego dziecka, które wzbudzały salwy śmiechu nie tylko wśród dzieci, ale wszystkich uczestników spotkania.

Twórca ma wspaniały dar łątwego nawiązywania kontaktu z dziećmi, potrafi świetnie skupić ich uwagę oraz "wciągnąć" do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu, a wszsytko to z ogromnym poczuciem himoru. Aktywność dzieci osiągnęła najwyższy poziom w momencie konkursu na dokończenie rymowanki na zadany przez autora temat. Troje dzieci otrzymało książki z autografem od autora za "bujną wyobraźnię" w dokończeniu rymowanki.

Półtoragodzinne spotkanie minęło bardzo szybko - w miłej, pełnej humoru i radości atmosferze smiley