ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA 2017

Gminny Ośrodek Kultury w Szreńsku wraz z Gminna Biblioteką Publiczną już po raz szósty miał okazję zaprosić dzieci na wspólne świętowanie Urodzin Pluszowego Misia. W tym roku w zabawie uczestniczyło aż pięć grup dzieci. Spotkania z nimi rozłożyliśmy na trzy dni. Pierwszego dnia ze swoimi misiami przybyły do nas dzieci ze szreńskich "zerówek". Kolejnego dnia były to "5-cio latki" i przedszkolaki. Natomiast ostatniego dnia wspólnego świętowania gościliśmy dzieci z oddziału przedszkolnego z SP w Miączynie Dużym.                                                                                                     Nasi goście spędzili ten czas bardzo aktywnie. Dzieci poznały historię Pluszowego Niedźwiadka. Z zainteresowaniem wysłuchały jednej z przygód Kubusia Puchatka i jego Przyjaciół, po czym uczestniczyły w wielu zabawach, m.in. z chustą animacyjną, przy której rozwijały swoją wyobraźnię. Przy dźwiękach muzyki przeniosły się do lasu, w którym oprócz spokojnych spacerów przy śpiewie ptaków, miały wiele przeszkód do pokonania. Jednak najbardziej wziętą zabawą okazała się gra planszowa "Wizyta w Stumilowym Lesie", w której dzieci (same były pionkami) miały za zadanie dotrzeć do domku Krzysia, odwiedzając przyjaciół Kubusia Puchatka. Na koniec, w nagrodę za udział w zajęciach, dzieci zostały poczęstowane smakołykami.Mamy nadzieję, że kolejne urodziny Pluszowego Misia również spędzimy wspólnie :)