KINO ZA ROGIEM ZAPRASZA


Jak co tydzień zapraszamy do kina za rogiem smiley

 

Zambezia (2012) - Wayne Thornley

kat.wiek.: od lat 5
czas trwania: 1 godz. 19 minut

 

Kai, młody, ciekawy świata i trochę narwany sokół, który mieszka ze swoim ojcem Tendai w sennej, spalonej słońcem krainie, pewnego dnia dowiaduje się o istnieniu mitycznej Zambezii, w której w pełnej harmonii żyją ptaki z całego kontynentu. Mimo sprzeciwów ojca Kai decyduje się wyruszyć do Zambezii i tam wstąpić do elitarnej ptasiej jednostki Dziobasów Przestworzy, podniebnych rycerzy chroniących spokój mieszkańców ptasiej stolicy. Do Zambezii wybierają się też mniej sympatyczne postaci: wielki legwan Bodzo, który chce z ptasiego raju zrobić "wielką jajecznicę", i banda brzydkich, odrzuconych przez inne ptaki marabutów.
Piękna wizualnie familijna opowieść o dorastaniu do samodzielności, odwadze i poświęceniu, ilustrowana niezwykłą muzyką inspirowaną afrykańskim folklorem.

 

 

Jak dogonić szczęście (2014) - Peter Chelsom

kat.wiek.: od lat 12
czas trwania: 1 godz. 54 minuty

 

Hector to psychiatra wiodący miłe, uporządkowane życie. Jego świat, bezpieczny i przewidywalny, opiera się na błogiej rutynie, podobnie jak świat jego dziewczyny, pracownicy korporacji. A jednak Hector czuje, że praca przynosi mu coraz mniej satysfakcji - on, lekarz-psychiatra, nie umie uszczęśliwiać pacjentów… Cóż, chyba dlatego, że sam nie wie, co to jest szczęście.
Pewnego dnia niespodziewanie dla wszystkich porzuca swoje wygodne życie i wyrusza w samotną podróż w poszukiwaniu definicji prawdziwego szczęścia.