FERIE Z GOK I GBP JUŻ ZA NAMI

Jak jeden dzień minęły FERIE Z GMINNYM OŚRODKIEM KULTURY ORAZ GMINNĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ smiley Każny dzień przynosił inne atrakcje dla dzieci. Na poączątek dzieci na brały udział w warsztatach bibliotecznych. Gościnnie w zajęciach uczestniczyła Pani Teresa Sobolewska z Klubu Seniora "Kwiat Jesieni", która przeczytała bajkę "Jak Piotruś pierwszą kostkę domina odnalazł". Dodatkową atrakcją był prezent Domino-Ciuchcia, dzięki, któremu dzieci mogły się przekonać jak działa efekt domina.

Kolejnego dnia mieliśmy okazję obejrzeć występ dobrze nam znanego teatru Maska, pt. " Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina" smiley

Oprócz przedstawienia teatralnego dzieci oglądały również seanse filmowe w KzR Szreńsk, bo jak dobrze wiemy: Dzień bez kina, dniem straconym.

Podczas zorganizowanych zajęć w drugim tygodniu ferii przyszedł czas na aktywne spędzanie wolnego czasu. Na początek dzieci poznały i integrowały się podczas gier i zabaw. Ponownie odwiedził nas Teatr MASKA, który wprowadził tematykę "Krainy Lodu" w nasze zajęcia. Przygotowane zabawy wymagały nie lada wysiłku. Po raz kolejny gościliśmy dzieci z Dozin. Uśmiechy dzieci potwierdzały, że warto było zajrzeć do GOK smiley

Kolejną niecodzienną atrakcją była dla dzieci możliwość sprawdzenia się podczas zajęć z kodowania robotów Photon. Wspólnie tworzyliśmy ciekawe trasy oraz przekazywanie emocji przez roboty. Dzień zakończyliśmy seansem filmowym w KzR, zajadając popcorn smiley

Następny dzień miną przy pracowitych warsztatach plastycznych podczas Ferii z GOK i GBP. Dzieci stworzyły niesamowite potworki z rękawiczek. Gościnnie były u nas dzieci z Rochni, Ostrowia, Proszkowa i Grądku, które tworzyły losowo wybrane papierowe postacie.

Ferie to nie tylko zabawa i odpoczynek. Podczas spotkania z policjantem dzieci przypomniały sobie o wielu ważnych zasadach bezpieczeństwa i mogły same sprawdzić jak działają policyjne sprzęty. Bardzo dziękujemy Panu młodszemu aspirantowi Arkadiuszowi Rudniciemu za odwiedziny w GOK Szreńsk.

Zajęcia w GOK zakończyły się zabawą karnawałową. Dzieci rozpoczęły zajęcia od stworzenia masek karnawałowych. Później zaczęła się zabawa na całego z konkursami smiley i jak na zakończenie karnawału przystało zajadaliśmy też przepyszne pączki.

Ostatnią atrakcją Ferii z GOK i GBP był wyjazd na wycieczkę do Płockiego Teatru Dramatycznego na spektakl dla dzieci "Pchła Szachrajka". Następnym punktem wycieczki był Happy Park w Stróżewku, gdzie dzieci mogły swobodnie poszaleć na zjeżdżalniach oraz wspinając się na skomplikowane konstrukcje. Oczywiście wycieczka zakończona była wizytą w McDonald's gdzie dzieci mogły odpocząć po dniu pełnym wrażeń.

Dziękujemy wszystkim za udział w zajęciach oraz za pomoc przy zorganizowaniu zajęć.

Do zobaczenia za rok laughlaughlaugh