W środę 17 maja 2017r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Szreńsku odbyło się spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim, autorem książek dla młodzieży i dorosłych, który w 2000 r. zadebiutował powieścią “Pan Samochodzik i skarby wikingów”. Literacką inspiracją dla pisarza okazała się seria słynnego Pana Samochodzika Zbigniewa Nienackiego, w którym rozczytywał się już jako nastolatek. Przygody bohatera jeżdżącego owym samochodem zafascynowały literata do tego do tego stopnia, że postanowił kontynuować przygody Pana Samochodzika. Tę kultową serię wzbogacił o szesnaście tomów.

Niemirski jest również autorem książek dla dorosłych. W lipcu 2003 nakładem wydawnictwa OSSOLINEUM ukazała się jego pierwsza “oryginalna” powieść detektywistyczna “Pojedynek detektywów”, a na jesieni tego samego roku zbiór opowiadań kryminalnych “Zbrodnia prawie doskonała”. Natomiast ostatnią powieścią dla dorosłych jest "Prowokator".

Autor dość często spotyka się z czytelnikami. Jako wieloletni uczestnik ogólnopolskiej akcji “Z książką na walizkach” (2003-2008) zdobył spore doświadczenie w popularyzacji czytelnictwa w naszym kraju. Podczas spotkania zaprezentował własną twórczość w formie nowoczesnej prezentacji multimedialnej, nie zapominając o klasykach literatury detektywistycznej i sensacyjnej, a także wspomnianej już serii “Pan Samochodzik”. Dzieciństwo, książki, nauka, podróże, kabaret, rock i inne pasje – o tym mniej więcej opowiadał autor w formie stand-up’u.

Dziękujemy Panu Arkadiuszowi za przybycie do nas, jak i wszystkim osobom uczestniczącym w spotkaniu smiley